Konkurs plastyczny „Dzień, w którym Jan Paweł II był w Bydgoszczy”

Konkurs plastyczny „Dzień, w którym Jan Paweł II był w Bydgoszczy”

25 lat temu papież Jan Paweł II odwiedził Bydgoszcz. Chcemy wrócić do tego wyjątkowego dnia i pokazać go w pracy plastycznej. Dorośli zapewne mają te chwile w pamięci, ale dzieci i młodzieży nie było jeszcze wtedy na świecie. Zachęcamy więc do rozmów, przeszukania rodzinnych albumów i galerii internetowych, poczytania wypowiedzi papieża, Jego homilii i przeniesienia […]

Przepis na chleb

Przepis na chleb

Pamiętacie ten pięknie wyglądający chleb upieczony przez Kacpra? Dziś mamy dla Was niespodziankę! Przepis od trenerki Agaty stosowany u niej w domu! Spróbujecie upiec? Bardzo zachęcamy! Przepis na chleb 1 kg mąki krupczatki1 l – 1,2 l wody (lekko ciepła, najlepiej przegotowana albo mineralna)6 łyżek sezamu6 łyżek siemienia lnianego3 łyżki cukru2 łyżki soli1 szklanka płatków […]

Urodziny!

Urodziny!

Nasi mieszkańcy zawsze świętują swoje urodziny, a ostatnio wybrali się na poczęstunek do kolegi, który jest absolwentem mieszkaniatreningowego. Sami kupili i przygotowali prezent, a potem pojechali do niego, by razem z nim cieszyć się wspomnieniem dnia narodzin. Był towspólny czas radości i miłych rozmów. Projekt współfinansowany przez PFRON.

Ścianka wspinaczkowa

Ścianka wspinaczkowa

Gabrysia wraz ze swoją trenerką wiodącą udała się na ściankę wspinaczkową. Zobaczcie sami, jak świetnie spędziły czas. Potem jeszcze były zakupy i posiłek. Projekt współfinansowany przez PFRON.

Pachnący chlebem dom

Pachnący chlebem dom

Kacper samodzielnie upiekł chleb pełen ziaren dla wszystkich mieszkańców. Zdrowy i pyszny! W mieszkaniu przez kilka godzin unosił się zapach świeżo upieczonego chleba, który wszystkim tak smakował, że nie ma już po nim śladu. Projekt współfinansowany przez PFRON.

Spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim

Spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim

Bydgoski Klub Frondy, zaprasza na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim. Spotkanie pt: „Jak czytać Pismo Święte? Przyczynek do nowego tłumaczenia Pięcioksięgu Mojżeszowego” odbędzie się w dniu 27 maja (poniedziałek) o godz. 19:00 w Auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Bydgoskiej,  ul. Grodzka 18-22, Wstęp wolny. 

Po pokazie filmu „Czerwone Maki”

Po pokazie filmu „Czerwone Maki”

7 mają Bydgoski Klub Frondy zorganizował pokaz najnowszego filmu „Czerwone Maki”. W pokazie wzięło udział 120 osób. Film opowiada historię polskich żołnierzy, którzy w czasie drugiej wojny światowej, walczyli u boku generała Andersa oraz walk na Monte Cassino.

Spotkanie dwóch mieszkań

Spotkanie dwóch mieszkań

W piątek 3 maja nasi mieszkańcy udali się w odwiedziny do mieszkania treningowego w Toruniu, prowadzonego przez Fundację „Daj szansę”. Wycieczka była bardzo intensywna. Podróż, spotkanie z mieszkańcami, oczywiście kawa, a także zwiedzanie grodu Kopernika. Naszym mieszkańcom tak bardzo się podobało, że niektórzy… planują odbycie kolejnego treningu w Toruniu! Projekt współfinansowany przez PFRON.

Spotkanie absolwentów

Spotkanie absolwentów

15 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie absolwentów. Wzięli w nim udział: Mariusz, Dawid, Marcin i Ania. Najpierw wraz z trenerkami: Mariolą i Agnieszką zagrali w grę: Emocje. Potem był czas na karty z pytaniami. Druga część spotkania upłynęła na rozmowie o godności. Było wiele wzruszeń i pięknych słów. Projekt współfinansowany przez PFRON.