Projekty

 • Projekt: Od(Nowa)
  Termin realizacji: 1.09.2021 – 31.12.2023 r. Projekt Od(Nowa) zakłada zakup lokalu, jego adaptację i utworzenie w Fordonie przedszkola specjalnego dla dzieci z niepełnosprawnością. Projekt zakłada również zbudowanie lokalnej sieci współpracy. … Czytaj więcej.
 • Punkt dla uchodźców w Fordonie
  Termin realizacji: 2 maja 2022 – 31 października 2022 r. Punkt z pomocą dla uchodźców z Ukrainy prowadziła Fundacja „Kaktus” z pomocą Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Urzędu Miasta. Mieszkańcy mogli … Czytaj więcej.
 • Projekt – Adres: Samodzielni 2
  Termin realizacji: 1.02.2023 – 31.03.2026 r. Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt „Adres: Samodzielni 2” zakłada prowadzenie mieszkania treningowego dla osób niepełnosprawnych z niepełnosprawnością intelektualną. … Czytaj więcej.
 • Projekt: Fordońskie Żywioły Kultury
  Termin: IX- XI 2021 Projekt dofinansowany ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach programu „Kooperacje – Fordon 2021”. Projekt zakładał zorganizowanie konkursu, który był skierowany do dzieci i … Czytaj więcej.
 • Projekt – Adres: Samodzielni 1
  Termin realizacji: 1.06. – 31.12.2021 Razem z Fundacją „Daj Szansę” zrealizowaliśmy projekt pt. „Adres: Samodzielni 1″,  który polegał na otwarciu w Bydgoszczy pierwszego mieszkania treningowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Mieszkanie … Czytaj więcej.
 • Projekt: Drogowskaz na przyszłość
  Termin realizacji: 1.06.2021 – 15.11.2021 Projekt ukierunkowany był na problemy rodzin osób z niepełnosprawnością o wysokim stopniu niesamodzielności, dla których ani mieszkaniawspomagane, ani chronione nie spełniają swej funkcji w stosunku … Czytaj więcej.

Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów — dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym: z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym — dialog zbawienia.

— Św. Jan Paweł II