Pięknie się żyje w mieszkaniu treningowym [zdjęcia]

Była pierwsza pizza, pierwsza drożdżówka, warsztaty z panią dietetyk czy trening dotyczący rozliczania wydatków. Nasi domownicy zadomowili się w mieszkaniu treningowym na dobre.

Razem z Fundacją Daj Szansę, realizując projekt pt. „Adres: Samodzielni 1″,  otworzyliśmy w Bydgoszczy pierwsze mieszkanie treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.  Mieszkanie zlokalizowane jest w Fordonie i swój dom znalazło tam czterech domowników.

Na profilu Fundacji Kaktus na Facebooku na bieżąco relacjonujemy, co się tam dzieje. Pokazywaliśmy m.in., jak domownicy upiekli pierwszą pizzę albo pierwszą własnoręcznie wyrobioną i upieczoną drożdżówkę.

W mieszkaniu treningowym były też fit warsztaty z panią dietetyk czy trening ekonomiczny, podczas którego domownicy uczyli się podsumowywać wydatki.

Projekt współfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.