Najpierw zrobili pacynki, potem nagrali ich głosy

Pacynki ze zwierzętami powstały w ramach przygotowywania inicjatyw społecznych w naszym projekcie „Szkoła Liderów Młodzieżowych”. Nie tylko pięknie wyglądają, ale także mówią.

Pacynki powstały i zyskały głos dzięki pracy uczniów z Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy. Nasz projekt „Szkoła Liderów Młodzieżowych” – współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej – cały czas nie traci tempa.

Celem projektu jest rozwój kompetencji społecznych i przedsiębiorczości u 22 osób w wieku od 15 do 29 lat zamieszkujących bądź uczących się w Bydgoszczy. Projekt zakłada dwa etapy: pierwszy – teoretyczny składający się z warsztatów dla młodzieży, które mają odkryć i rozwinąć predyspozycje liderskie oraz wzmocnić kompetencje społeczne, drugi – praktyczny, który przez zrealizowanie zaplanowanej w pierwszej części projektu akcji społecznej ma na celu wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności korzystając ze wsparcia opiekunów.

Projekt realizowany jest we współpracy z Zespołem Szkół Handlowych w Bydgoszczy, Technikum Kolejowym, parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i Fordońską Spółdzielnią Mieszkaniową.