Po pokazie filmu „Powołany 2″

W poniedziałek, 4 marca Bydgoski Klub Frondy, działający przy Fundacji Kaktus, zaprosił na kolejny pokaz do kina „Helios” – tym razem odbyła się emisja filmu „Powołany 2”.

To kontynuacja świetnej, internetowej produkcji sprzed dwóch lat, która odniosła niebywały sukces w sieci. Film przedstawia fabularną historię przyjaciół, młodych ludzi żyjących z dala od Boga, którzy w wyniku splotu okoliczności, właśnie w kościele odnajdują schronienie przed konsekwencjami niewłaściwych wyborów. Mimo, że ich relacja z księdzem początkowo jest raczej lekceważąca i prześmiewcza, wysłuchują oni czterech historii nawrócenia. I te właśnie, prawdziwe już historie, opowiadają sami bohaterowie – Bartłomiej Krakowiak, Dobromir Makowski, Klaudia Tołłoczko oraz Paweł Cwynar.

Tego ostatniego  bydgoszczanie  mieli okazję spotkać na żywo, kiedy to zaproszony został przez ks. Krzysztofa Buchholza do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa jako świadek wiary – 18 marca 2022 r. na wieczór z Janem Pawłem II. Sporym zaskoczeniem dla wielu widzów było rozpoznanie bohatera oraz ujrzenie na jednym z ujęć filmu bydgoskiego kościoła NSPJ.

Film w reżyserii Jana Sobierajskiego i w świetnej obsadzie z Marcinem Kwaśnym i Henrykiem Gołębiewskim na czele, obejrzało 250 widzów. Tych, którzy chcieliby zapoznać się z pierwszą częścią „Powołanego” odsyłamy pod link: https://www.youtube.com/watch?v=Zoos1qXlINM