Konferencja online „Totus Tuus – Kim jestem i do kogo należę?”

Bydgoska Fundacja Kaktus zaprasza na wyjątkowe wydarzenie w ramach XX Dnia Papieskiego – Konferencję online „Totus Tuus – Kim jestem i do kogo należę?” – w sobotę (10 października) o godz. 15.00 na stronie Fundacji.

XX Dzień Papieski zastał nas w szczególnym czasie. Zetknięcie z pandemią odkrywa nowe ludzkie możliwości. Stanięcie w perspektywie „niewiadomego” może wzbudzać obawy, ale również może być szansą dla odkrywania nowej głębi spojrzenia na siebie i budowania relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Opierając się właśnie na takim założeniu, chcemy zaprosić Cię, poprzez organizację konferencji w przestrzeni internetowej, do czerpania inspiracji z zawołania Jana Pawła II: „Totus Tuus!’ .

W jaki sposób dzisiaj możemy rozumieć te dwa słowa, które Ojciec Święty uczynił niejako programem swojego życia? Słowo: Totus – cały, całkowity, pełny. Człowiek we współczesnym świecie, rozerwanym podziałami, szarpanym obawami i niepewnością jest zaproszony do rozwoju pełnego wymiaru swojej Osoby. Chcemy poszukać podpowiedzi
w nauczaniu Jana Pawła II w jaki sposób integralnie kształtować swoje życie, aby być „Totus”, człowiekiem w relacji podmiotowej.

Nierozerwalne „Tuus” Jana Pawła II zaprasza nas do spojrzenia na wymiar relacji do Boga, do Matki Bożej, a poprzez te Więzi także odniesienie do drugiego człowieka. Chcemy zadać sobie pytanie: „Do Kogo należę?”, „Komu powierzam swoje życie?”, „Kto w moim życiu kryje się pod słowem „Tuus”?

Pragniemy, by konferencja „Totus Tuus – kim jestem? do kogo należę?”, była ukazaniem Boga – Miłości, jakiego całym swoim życiem głosił Jan Paweł II. Pragniemy tą chwilą refleksji przybliżyć się do zrozumienia, przyjęcia sercem i podjęcia działań, które mają spowodować rozwój na drodze Miłości do Boga, siebie samego i drugiego człowieka.

Przez rozważanie papieskiego zawołania poprowadzą nas

Abp Henryk Józef Muszyński

Ks. Dominik Chmielewski SDB

Jacek Pulikowski

o. Mariusz Wójtowicz OCD

Monika i Marcin Gomułkowie

Zaplanowana przez nas konferencja odbędzie się 10 października 2020 roku, o godz.15:00, w formie internetowej na stronie www.fundacjakaktus.pl, jako wypełnienie intelektualnego wymiaru XX Dnia Papieskiego. Ma ona być również inauguracją działalności Fundacji Kaktus, która została powołana 18 maja 2020 roku, w dzień setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, a której głównym celem jest propagowanie nauczania Papieża Polaka. Zapraszamy!