Wizyta studyjna w Pampelunie

W dniach 9-12 października br. pani Agnieszka – trenerka z mieszkania treningowego wzięła udział w wizycie studyjnej w hiszpańskiej Pampelunie.

Pojechali tam reprezentanci siedmiu organizacji członkowskich Kujawsko -Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Odwiedzili m.in. Fundację Atena, która jest wsparciem wytchnieniowym dla rodzin oraz Fundację Aspace, gdzie zobaczyli warsztaty, brygady pracy i zakład pracy chronionej. Zaplanowany został też czas na spotkanie z terapeutami szkoły specjalnej w Zizur Menor oraz Andres Munos.
Wyjeżdżający mieli okazję poznać centrum pobytu dziennego Colegio el Molino, w którym odbywają się warsztaty i terapia dla osób w różnym wieku. Ciekawym punktem programu była wizyta w schronisku dla pielgrzymów na Szlaku Jakubowym, które obsługuje Fundacja Aspace i osoby niepełnosprawne.
Projekt finansowany był przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Bardzo dziękujemy organizatorowi -Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych za możliwość
udziału w projekcie.

#AktywniObywateleGranty