Projekt: Fordońskie Żywioły Kultury

Termin: IX- XI 2021

Projekt dofinansowany ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach programu „Kooperacje – Fordon 2021”.

Projekt zakładał zorganizowanie konkursu, który był skierowany do dzieci i młodzieży zamieszkujących Fordon i był realizowany w trzech kategoriach: plastycznej, fotograficznej i muzycznej.

Zaprosiliśmy młodych artystów do odkrywania Fordonu. W tej przygodzie miały pomóc żywioły – woda, ogień, powietrze i ziemia. Chodziło o to, aby znaleźć ich obecność i uwiecznić je w pracy plastycznej, fotograficznej lub oddać w wykonanym utworze muzycznym. Żywiołów należało szukać w codziennym życiu, w przyrodzie, w historii Fordonu, w swoim sercu. Nagrodą dla najlepszych uczestników konkursu muzycznego był udział w teledysku. Był to piękny efekt wspólnej pracy muzyków z młodymi artystami.

Piosenkę „Cztery żywioły” napisali – tekst: Agata Pufal i Paweł Tomaszewski, muzykę – Agata Pufal. Partie solowe wykonały: Nadia Orszt, Magdalena Lewandowska i Marta Tomczyk. Koncert galowy projektu „Fordońskie Żywioły Kultury” oraz z okazji 15-lecia zespołu Quadrans odbył się w piątek (19 listopada) w KLUBIE HEROS w Fordonie przy ulicy Generała Wiktora Thommee 1 w Bydgoszczy. Wystąpił pop-gospelowy zespół Quadrans pod dyrekcją Agaty Pufal z sekcją muzyczną i solistami.

Dofinansowano ze środków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy w ramach programu „Kooperacje – Fordon 2021″.